شاید برای شما هم جالب بوده باشه که ژله هایی با طرح گل در درونشون چطور تولید میشن؛ پس با آموزش تصویری امروز همراه ما باشید.

 

آموزش تصویری تهیه ژله تزریقی

 

مواد لازم:

  • پودر ژله به میزان لازم (در اینجا از ژله آلوئورا استفاده شده ولی شما از هر مزه ای که دوست دارید استفاده کنید.)
  • خامه به مقدار لازم
  • رنگ خوراکی به مقدار لازم
  • سورنگ برای تزریق خامه به ژله

 

آموزش تصویری تهیه ژله تزریقی

1. یک ظرف شفاف پیدا کنید. اگر از ظرف یک بار مصرف شفاف استفاده کنید، ژله راحت تر از قالب جدا میشود. ظرف را با آب سرد شسته و بین 5 تا 10 دقیقه در فریزر بگذارید. سپس آن را کاملا با روغن مایع چرب کنید. 

2. هر بسته ژله آلوئورا را با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید طوری که ذره اضافی در آن نباشه و سپس دو سوم لیوان آب سرد به آن اضافه کنید. بعد حدود 4 5 ساعت آن را در یخچال بگذارید. اگر کمتر از این میزان در یخچال بماند، ژله موقع تزریق پاره خواهد شد پس بگذارید خوب سفت شود.

3. در چند ظرف کوچک، مقدار کمی خامه با رنگ های خوراکی مورد نظر مخلوط کنید. زیاد درست نکنید زیرا کم استفاده میشود.

4. حالا نوبت تزریق طرح به ژله است! ژله را از یخچال بیرون آورده و شروع به زدن طرح پرچم گل ها میکنیم. به این صورت که سر سوزنی سرنگو میاریم بیرون و خامه زرد میکشیم بعد تمیزش میکنیم و سر سوزن رو میزاریم و وارد ژله میکنیم تا ارتفاع دلخواه و به آرومی فشارش میدیم تا خامه ها تزریق بشه و همزمان از ژله خارجش میکنیم. توجه کنید که برای زدن پرچم و همینطور گل به این صورت اگه سعی کنیم سرنگ رو به دفعات از یک قسمت وارد کنیم کارمون قشنگتر میشه. ولی باید مراقب باشیم که ژله پاره نشه. توجه کنید که بعد از اتمام یک دور باید سرنگ رو برای دور بعد مایل تر وارد کنیم. نکته خیلی مهم اینه که بعد هر بار تزریق اگه خامه اضافی زد بالا حتما با دستمال تمیزش کنین که پشت کار کثیف نشه. در کل برای پرچم شعاع کار شما نباید بیشتر از یه سکه 50 تومنی جدید (هم اندازه سکه طلای بهار آزادی) بشه!

 

آموزش تصویری تهیه ژله تزریقی

5. برای تزریق گل رز، از قاشق چای خوری استفاده میکنیم به این صورت که قاشق رو از کنار قسمت پرچم ها به صورت مایل وارد میکنیم و سرنگ رو مماس بر پشت قاشق وارد میکنیم و تزریق میکنیم تا اون قسمت ایجاد شده پر بشه. اینجا هم مثل قبل توی دورهای بعد باید قاشق رو مایل تر وارد کنیم. میتونید اونها رو با انگشت هم درست کنید که راحت تره ولی ممکنه دقیق نباشه به هر حال میتونید امتحانش کنید.

 

آموزش تصویری تهیه ژله تزریقیآموزش تصویری تهیه ژله تزریقی

 

6. اگه دیدین پشت کار مثل عکس بالا کثیف شده تعجب نکنید! بعد از تزریق از اون طرف ژله نگاه کنید اگه جایی خامه کم زدید بیشتر تزریق کنید و نقاط خالی رو پر کنید.

 

آموزش تصویری تهیه ژله تزریقی

7. حالا شروع میکنیم به تزریق خامه با کارد میوه خوری. اون رو هم اول با شیب کمتری وارد ژله میکنیم و در دورهای بعد با شیب بیشتر و سرنگ رو مماس با کارد وارد ژله میکنیم و تزریق میکنیم.

 

آموزش تصویری تهیه ژله تزریقی

8. گل سوزنی هم خیلی آسون تر از بقیه هست و مثل زدن پرچم هاست.

 

آموزش تصویری تهیه ژله تزریقی

9. بعد از اتمام کار و تمیز کردن خامه های اضافی، ژله رو حدود نیم ساعت میزاریم داخل یخچال تا خامه ها هم سفت بشن و بعد برای درآوردن ژله کناره های اونو کارد میزنیم تا لبه هاش از ظرف جدا بشه و راحتتر برگرده و بعد اونو تو یه ظرف آب داغ میبریم.

اگه از ظرف شیشه ای استفاده کردین باید مدت زمان بیشتری توی آب بمونه تا حرارت منتقل بشه و بعد برش گردونید. برای اینکه گلها بیشتر خودشونو نشون بدن بهتره که زیر ژله سفید باشه. برای این کار میتونین اونو توی یک ظرفی که کاملا سفیده برش گردونین. راه دیگه اینه که یک بسته ژله آلوئه ورا رو با ۲۰۰ سی سی آب جوش هم میزنید و به جای ۲۰۰ سی سی آب سردش بستنی میریزین. حتما دقت کنین بستنی رو از قبل بیرون از یخچال بزارین تا کاملا آب بشه و اجازه بدین ژله های داغ و بستنی هم دما بشن و اصلا عجله نکنین وگرنه بستنی داخل ژله به صورت ذرات جدا از هم درمیاد. میشه به جای بستنی از شیر یا خامه استفاده کرد. اگر هم دوس ندارین که زیر ژله سفید باشه میتونین رنگ دیگه ای بریزین. حتی میتونین به جای ژله اصلی از ژله آلوئه ورا استفاده نکنین و یک ژله رنگی بریزین اما دقت کنین که گلی که داخلش میزنین رنگی باشه که خودشو نشون بده. اینا رنگهای مکمله که خیلی خوب خودشو کنار هم نشون میده: سبز و قرمز – زرد و بنفش – آبی و نارنجی و …!

 
آموزش تصویری تهیه ژله تزریقی

منبع: بخش آشپزی تالاب


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: میکنیم ,تزریق ,خامه ,استفاده ,پرچم ,بستنی ,وارد کنیم ,وارد میکنیم ,سفید باشه ,تزریق میکنیم ,توجه کنید
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

رفع توقیف قانونی و سریع خودروهای لیزینگی 09366334041 Violet گوشت سفید ، با ما بهترین باشید. عسل زندگی است شهر فیلم و سریال ها خانه‌ی سبز تولیدى کیف نوشته های یک پسر قمی